SORU: Sitenizde satılan ürünlerin garantisi varmıdır. Varsa süresi ne kadar?

CEVAP: Sitemizde satılan tüm ürünlerin garantisi vardır.  Ürünler Distribütör veya ithalatçı firmalarıni garantiindedir. Elektronik ürünlerde 2 yıl garanti vardır. İşcilik, hizmet bedeli, yan ürünler gibi şeyler bu kapsam dışındadır. 

SORU: Kartlı, kartsız, modül girişli FTA, CI, PVR, HD, 4K terimleri kısaca ne anlama geliyor?

CEVAP: Modül girişli: Cihazda ileride modül takabileceğiniz modül yuvası bulunmakta anlamına gelir CI modelleri bu kategoridedir.Kartsız: Cihaz kasasında herhangi bir modül yada kart yuvası bulunmamaktadır. Bu cihazların emu yazılım güncellemeleri cihaz hafızasına yapıldığından bilgisayarla kendinizin güncelleme imkanınız yoksa şifreler değiştiğinde cihazı yetkili servise veya bir bayiye götürmeniz gerekir. FTA modelleri bu kategoridedir. Kartlı: Bu tür cihazların içinde hazır modül kart okuyucu sistem vardır. 24 saat yayın yapan bazı ÖZEL kanalları bu cihazlarla izleyebilirsiniz. Şifre güncellemede ise cihazı götürmenize gerek yoktur.PVR: Bu modellerde ise cihazın içinde dahili bir harddisk vardır yada harddisk takılabilme özelliği  vardır. Şifreli veya şifresiz herhangi bir yayını harddisk e kaydedip sonra izleyebilirsiniz veya cd ye aktarabilirsiniz. HD: Bu sistem de aynı şu anki MPG2 yayın sistemi gibi bir yayın sistemidir. HD yayın sisteminin farkı normal yayın görüntülerinden kat kat daha net bir görüntü alabilmenizdir. Yüksek çözünürlüklü sistem dediğimiz bu yayınları izleyebilmeniz yayıncı kuruluşun hd yayın yapması ve uydu alıcınızın HD özellikli olması gerekir. 4K: Bu sistem ise Full HD görüntü kalitesinden 4 kat daha net çöznürlük sağlayan bir sistedir. Bu sistem şu anda uydu alıcılarındaki en son çöznürlük veren sistemdir. 4k yayıncı kuruluşlar şu an için az olsa da gün geçtikçe artarak devam etmektedir. 4k çözünürlük destekleyen Televizyonların bolca satışı da 4k yayıncı sayısını artıracaktır.

SORU: USB PVR Lİ Cihazlar nedir ?

CEVAP: Eskiden usb li uydu cihazları tek tükte olsa piyasa vardı ama kimse ne işe yaradığını bilmezdi.Aslında bir işede yaramıyordu.Günümüzde dahada gelişti usb den veri aktarımı.Eğer usb li yeni nesil uydu cihazınız varsa cihazınıza bilgisayar yada kablo olmadan yazılım yükleyebilirsiniz.Daha yüksek kapasiteli USB araçlar kullanarak(USB hardisk gibi)kayıt yapabilir mp3 dinleyebilirsiniz.Resimlerinize bir albüm ortamı gibi tv den izleyebilirsiniz.Mesela telefonunuz çaldı baktınız.Görüşmeniz bitince kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.İleri sarıp geri alabilirsiniz.Kısacası uydu alıcınıza istediğinizi yaptırabilirsiniz. Onu bir DVD gibi kullanabilirsiniz.

SORU: İP TV nedir ?

CEVAP: İPTV ses ve görüntünün tamamen internet aracılığı ile size ulaşmasıdır. İPTV de herhangi bir çanak anten veya karsal antene gerek yoktur. En az 4mb üzeri internet bağlantınınız varsa ve uydu iptv alıcınız varsa bu yayınları, herhangi bir ip tv paketine abone olduğunuzda izleyebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken önemli bir nokta var İPTV de ses ve görüntü internet üzerinden gönderildiği için internet aboneliğiniz sınırsız olmalıdır aksi halde kotanız kısa süre içinde dolacaktır. İpTV yayınlarını izlemek için sadece iptv destekli cihazların yanında hem iptv destekli hemde uydu alıcısı görevi gören cihazlarda vardır ve bu cihazlar daha çok tercih edilmektedir. İPTV de ilk zamanlar görüntü çözünürlüğü kalitesi çok düşük olsada artık günümüzde neredeyse uydu yayınları kalitesinde hatta HD kalitesinde iptv yayınları izlenebilmektedir. 

SORU: HD READY  nedir ? 

CEVAP: HD Ready (dikeyde 720 görüntü çizgisinden oluşur) : İsminden de belli olduğu gibi HD yayınlara hazırdır. HD yayınlarını izleyebilmenize olanak verir. Yani Full HD bir uydu cihazınız yok, ancak HD yayınları izleyebileceğniz HDMI çıkışlı bir alıcınız var.Görüntünüz daha düşük kalite ile bile olsa bu yayınları sorunsuz izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Çözünürlük olarak baktığımız zaman HD Ready televizyonlar gerçek olarak 1280 x 720 çözünürlüğe sahiptir. Yani görüntü 921.600 adet pixelden oluşur. HD ready 720 p ye eşdeğerdir. HD kategorisinde yer almakla birlikte yayıncı kuruluşlar genellikle 1080i formatı kullanılmaktadır.

SORU: FULL HD nedir ?

 

CEVAP: Full HD (dikeyde 1080 görüntü çizgisinden oluşur) : Gerçek anlamda HD yayınları dikeyde 1080 adet çizgi olacak şekilde gerçekleşir. Full HD uydu alıcılarının en büyük özelliği size yayın netliğini tam olarak sağlayabilmektedir. 1920x1080 gerçek çözünürlüğe sahiptir.Kısacası gelen HD yayın kalitesinde herhangi bir bozulma, azalma ve değişme olmadan aynen iletilebilmektedir. Tabiki HD özelliğinde bir yayına sahip olduğunuzu varsayarak anlatıyoruz.  HD0 FORMATI 1080i yi FULL HD ise 1080p yi temsil eder. 

 
SORU: Ürünleri merkezinizden almamız mümkün müdür ?

CEVAP: Evet merkezimizden de ürün teslimi yapılmaktadır. İstanbul KARAKÖY'deki showroom dan ürünlerimizi elden de teslim alabilirsiniz.  İnternetten verilen siparişleriniz ise kargo ile sigortalı olarak adresinize gönderilir. 

SORU: Bu ürünleri benzer internet alışveriş sitelerinden nasıl daha ucuza verebiliyorsunuz ?

CEVAP: Hepsidijital.com olarak bizim ana branşımız dijital ürünler ve ana katagorimizde uydu sistemleridir. 4 uydu markasında ithalatçı firma konumunda ayrıca 8 markada da ana dağıtıcı konumundayız. En ucuza verebilmemizin sebebi ise ürünlerin aracısız direk imalatçıdan veya Markanın Türkiye distibütörlerinden toptan alınmasıdır. Ayrıca fabrikadan (imalatçıdan) alınan ürüne hepsidijital.com olarak diğer site veya firmalar gibi yüksek kar marjı değil çok düşük bir kar ekleyip sizlere sunuyoruz. 

SORU: Sitedeki teknik bilgiler yeterli gelmez ise bu bilgileri nasıl ve nereden öğrenebiliriz ?

CEVAP: Sitede verilen teknik bilgiler cihazların katalog bilgileridir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki e-mail adresimizden bilgi edinebilirsiniz.

Geniş teknik bilgi öğrenmek için forum sitelerini ziyaret edebilirsiniz. (hdrehber.com gibi) 

destek@hepsidijital.com , mustafa@hepsidijital.com, battal@hepsidijital.com, Hasan@hepsidijital.com 

SORU: Türkiyenin nerelerine ürün gönderiyorsunuz?

CEVAP: Türkiye'nin her yerine Uydu alıcısı, çanak anten, uydu aksesuarları,Cep telefonu, Bilgisayar ve yan ürünleri, küçük ev aletleri, Normal şartlar altında Ürününüzün elinize 1 günde geçmesi için UPS ile marmara,ege,iç anadolu ve karadeniz bölgelerine ,Akdeniz ,doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerimize ise ups kargo ile EN GEÇ 2 gün içinde ulaştırıyoruz. Stok yetersizliği veya farklı nedenlerden bu süre nadir de olsa birkaç gün uzayabilmektedir. Çok özel istisnalar dışında ürününüz sipariş verdiğiniz aynı gün kargoya veriliyor. Bilgisayar ürünlerinde kargoya teslim süremiz en az 2 gündür. Uydu alıcılarında 1 gündür.Bu özellik alışveriş siteleri arasında bir İLK tir.

 SORU: Kredi kartı ile ve taksitli satışınız varmı? Ne kadar güvenli? 

CEVAP: Kredi kartıyla satışlarımız vardır. Sitemiz 256 bit SSL koruma sistemine sahiptir. Kredi kartı kullanımında % 100 güvenlidir. Ayrıca şüpheli durumlarda Kredi kartı ile siparişlerinizde kredi kartı sahibinden telefon ile veya bankadan mail ile güvenlik onayı da alınmaktadır. 

 SORU: Uydu anten Sistemi paket halinde alabilirmiyiz? Montaj hizmeti veriyor musunuz?

CEVAP: Sistem (Çanak+LNB+receiver+switch)olarak satışımız vardır.. Montaj hizmeti SADECE İSTANBULA veriyoruz. Ancak dilerseniz Kendinizde cihazınızın montajını yaptırabilirsiniz. Fiyatlara Montaj dahil yazmadığı sürece Montaj bedeli dahil değildir.  

SORU: Cihazları herşey hazır olarak mı gönderiyorsunuz?

CEVAP: Evet sitemizde satılan tüm uydu alıcılarını müşterilerimize göndermeden önce son yazılımını yüklüyor, yeni kanalları taratıyor, varsa diğer ayarlamaların hepsini yapıyor sizlerde tak kullan şeklinde gönderiyoruz. Cihazın hiç açılmamasını ayarlanmamasını talep ederseniz bu ayarlamaları siz yapmak durumunundasınız ve eğer uydu ayarlamaları konusunda bilgniz yok ise sonradan destek veremiyoruz. Ancak ayarlanmış şekilde gönderildi yeniden ayarları birşekilde bozuldu ozaman destek verebiliyoruz.

SORU: Kredi kartı ile satışlarınızda hangi banka kartlarına taksit yapılmaktadır?

CEVAP: Kredi kartı ile şu an Garanti bankası, iş bankası, Yapı kredi, Akbank,  Finansbank, Halkbank, vakıfbank, Denizbank, Odeabank axess, Albaraka world, Türkiye finans bonus  bankalarının kartlarına taksit yapılmaktadır. Kredi kart sayısı müşteri taleplerine göre anlaşma yapılarak artırılmaktadır.

SORU: Sitede belirtilen fiyatlara kdv dahil mi?

CEVAP:.Evet sitede belirtilen fiyatlara kdv dahildir. 

SORU: Sitenizdeki ürünler ve fiyatları güncel mi ?

CEVAP: Evet Sitede belirtilen fiyatlar günceldir. Sitemiz günde birkaç kez güncellenmektedir

SORU: Sikayetim var nasıl çözerim ?


CEVAP:Şikayetinizi firmamıza o konuda yetkili kişilere iletebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti dikkate alınarak işlem yapılmaktadır. Ancak mantık dışı, mümkün olamayacak, ve tek taraflı bakış açısıyla yapılan talepleri olumlu kaşılayamayacağımızı da bilmenizi isteriz. Hangi konuda olursa 
olsun şikayetinizi tarafımıza bildirmenizi sosyal medya veya forum sitelerine yazarım gibi tehditlere başvurmamanızı bu tür davranışlarda bulunanlara internet ortamında firma kötülemekten tazminat davası açılacağını ve destek vermeyeceğimizi bilmenizi isteriz.
Bu tarz her konuda olur olmaz yazı yazıp yada şikayeti kalmadığı halde yazılarını kaldırmayan kişilere de yasal haklarımız kullanılıp destek verilmeyecektir. Örnek Türkiyenin en büyük alışveriş sitesi hepsiburada.com hakkında bizim firmamızın 50 bin katı ( yüzbinlerce şikayet) şikayet olduğu halde o firmaya güvenilir değil  diyemeyiz. Firmamız gibi kendi alanında çok fazla satış yapan ürün kargolayan firmaların binlerce müşterisi içinde memnun olmayan mutlaka birileri çıkacaktır. Konuya bu şekilde bakmak ve çözümü firma ile aramak en doğru yol görünecektir.

SORU: Beğenemediğimiz ürünü nasıl iade edebiliriz ?

CEVAP: Almış olduğunuz herhangi bir ürünü (iadesi olmayan ürünler kapsamına girenler hariç) 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade ederken almış olduğunuz ürünün orjinalliği yani satılabilirliği bozulmamış olması ve kutu ve aksesuarları varsa hediyesi ile birlikte size gönderildiği gibi korumalı kutu veya göndermiş olduğumuz balonlu plastik ile kaplanmış olarak zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı kargomuz SÜRAT KARGO ile gönderilmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki kanunen anlaşmalı olmadığımız kargo şirketine vereceğiniz ürünler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ürünü gönderirken ürünün orjinal kutusuna, kargo çıktısı veya çıkartmalar yapıştırılması ürünün satılabililiğini bozacağı için iadesi yapılamamaktadır. Cayma hakkını kullanan müşterilerimiz ürünü kendilerine geldiği şekilde paketledikten sonra anlaşmalı kargo ( sürat kargo) şubesindeyken müşterimizden o anda tarafımıza bilgi verildiğinde ÜCRETSİZ olarak gönderimi sağlanacaktır. 
DİKKAT: Elektronik firması olmamız ve yıllardır çok fazla müşteriye ürün satmamızdan dolayı, ürünü garanti servisi yerine, firmamıza tamire gönderenler veya elektronik cihazına yazılım güncellemesi yaptırmak isteyenler, değişim yapmak isteyenler, kendi ödemeleri gereken kargo ücretlerini ödemeyip yoğun bir şekilde ( aylık 70-100 arası bu şekilde kargo gelmektedir) karşı ödemeli gönderdikleri için bu yıl firmamızdan habersiz ÜCRETSİZ GÖNDERME kapalı tutulmuştur. O nedenle 14 günlük cayma hakkı ile ürünü iade edecekler mutlaka sitemizde iade talebi bulunarak, iadesi yapılacak ürün iade kapsamına giriyormu, süre kontrolü yapılacak ve sürat kargoya ÜCRETSİZ gönderimi talimatı verilecektir. Müşterilerimizin dikkatine sunulur.